29 квітня – особливий день для всіх, хто живе у ритмі танцю. Адже у всьому світі він відзначається як Всесвітній день танцю.
Танцювальне мистецтво вражає широкою різноманітністю видів і жанрів. Це найпопулярніше і найулюбленіше мистецтво всього людства. Покровителькою танців, їх музою вважають Терпсихору – дочку Зевса, богиню з древньогрецьких міфів. ЇЇ зображають у вигляді молодої жінки з посмішкою на обличчі, вінком на голові і з лірою в руках.
З нагоди Всесвітнього свята у групі № 12 бібліотекарем Ніною Кравченко та класним керівником Тетяною Бандилко був проведений позаурочний захід «В гостях у Терпсихори». На ньому здобувачі освіти познайомилися з деякими видами танцювального мистецтва, заглянули у історію виникнення танців, отримали насолоду від майстерності їх виконання хореографічними колективами.
На екрані демонструвались дохристиянські веснянки, змінювались українським гопаком, вальсом, уривками класичного балету.
Не обминули увагою «гостей Терпсихори» і танці латино-американської програми та сучасний вуличний запальний танець Брейк-данс, який зародився у США у 60-і роки ХХ ст. і швидко поширився в інші країни світу, в тому числі і на Україну.
Танець – вид мистецтва, де художні образи створюються засобами пластичних рухів людського тіла. Він існував, існує і буде існувати в культурних традиціях всього людства. Танець виражає почуття через рух. Завжди був пов’язаний із життям і побутом людей, тому й відображає характер і душу того народу, де він народився. Танець – це ціле життя, історія, яку розповідають без слів.
Танець органічно пов’язаний з музикою.
Танцювати дуже корисно. Під час танцю добре працює мозок, бо музика стимулює центри задоволення. Танець покращує загальний стан здоров’я, зміцнює імунітет, допомагає позбутися стресу і зайвої ваги, виробити красиві рухи під час ходьби. Він міняє світогляд людини, наповнює її внутрішній світ особливими емоціями.
Тому танцюйте самі, танцюйте з нами , танцюйте без нас!