Київський професійний коледж артдизайну

Приймальна комісія

+38 (099) 146-27-44
+38 (093) 396-97-64

Приймальна комісія

(099) 146-27-44     (093) 396-97-64

День Конституції України

Державний устрій будь-якої країни будується на основі законодавчої бази. Основним законом у нашій державі є Конституція України.  Вона ухвалена 28 червня 1996 року на 5-й сесії  Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набрала чинності з дня її прийняття. На згадку про прийняття Конституції в Україні щорічно святкують державне свято — День Конституції України.

Це єдине державне свято встановлене Конституцією.

Основний Закон має  найвищу юридичну, політичну, економічну   силу, верховенство права та ідеологічну багатоманітність – те, на чому будується наша країна і всі аспекти її життя.

Про це, напередодні святкування Дня Конституції, говорили першокурсники групи № 15 на конференції   «Мої права і обов’язки».

Учасники конференції переглянули статті в яких говориться про державну мову, про рівність конституційних прав і свобод для усіх громадян України, про право на працю і відпочинок,  на охорону здоров’я і медичну допомогу, про обов’язкок шанувати державні символи і  відбувати військову службу.

Особлива увага була приділена Статті 53, в якій говориться про те, що кожен має право на освіту, а повна загальна середня освіта є обов’язковою. Зокрема було зазначено, що КПКАД, в якому вони навчаються, на ряду з наданням права отримати документ про  повну загальну середню освіту, дає можливість здобути професію при отриманні державних стипендій та пільг.

Не обминули увагою учасники конференції і  першу Конституцію України, яку називають Конституцією Пилипа Орлика. Це документ великої значущості в історії українського державотворення.

Вона прийнята у 1710 році і офіційно визнана першою козацькою, українською Конституцією.

Діти з гордістю горили про  те, що їх перша Конституція була  першою Конституцією в Європі і написана вона ГЕТЬМАНОМ України.

Закінчилась конференція прекрасними поетичними словами.

Я – українець.

Є у мене право на рідну мову, на свою державу,

На гордий прапор золотисто – синій,

На щастя жити у такій країні.

Я – українець.

Знати право маю, кого героями вважаю –

Синів і дочок гідних України.

На незалежну та міцну державу, на все, що гарантоване по праву.

Я – українець.

І моє це право, любити землю горду й величаву,

Та дух свободи набирати в груди.

Я – українець. Був ним, є і буду.